Sistemet e informacionit gjegrafik Shiko më të madhe

Sistemet e informacionit gjegrafik

Pal Nikolli PNH0002

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Teksti "Sistemet e informacionit gjeografik"(SIG) është hartuar në përshtatje me planin mësimor të degës së gjeografisë (Universiteti i Tiranës). Por, për nga mënyra e organizimit të përmbajtjes dhe e trajtimit teorik të problemeve, ky tekst mund t'u shërbejë edhe studentëve të degëve të tjera të universiteteve shqiptare, të cilët kanë interesa në fushën e gjeoinformacionit. Ky tekst përbëhet nga 10 krerë të lidhur organikisht dhe që plotësojnë njëri-tjetrin.

5 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Shblu
Fletët306
ISBN9789992706039

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

9 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët306
ISBN9789992706039
Titulli origjinalShblu
V. Bot2011
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri