Krijimi i hartave tematike me anën e ArcGRIS Shiko më të madhe

Krijimi i hartave tematike me anen e ArcGRIS

Pal Nikolli PNH0003

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Teksti "Kriiimi i hartave tematike me anën e ARGIS ESRI", i pari i këtii iloii në vendin tonë, është hartuar në përshtatje me programin e degës së gjeografisë të Universitetit të Tiranës. Në pjesën e parë trajtohen çështiet bazë teorike dhe praktike në lidhje me teknologiinë ArcGIS ESRI.

Më shumë detaje

5 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Klean
Fletët103
ISBN9789928412270

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

8 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Teknologjia ArcGIS është një platformë për ndërtimin e një Sistemi të Informacionit Gjeografik (SIG) të plotë, që mundëson paraqitjen pa vështirësi të të dhënave, hartave, globeve dhe modeleve në desktop; publikimin e tyre në një GIS server dhe/ose shpërndarjen online; përdorimin e tyre në desktop, në një Web eti. Në pjesën e dytë trajtohen çështje që kanë të bëjnë me përdorimin e ArcGIS Desktop në krijimin e hartave tematike, pyetien e të dhënave dhe veprime të tjera bazë hartografike me anën e SIG-ut [GIS-It] Hartat kanë dy funksione themelore: ruajtjen dhe regjistrimin e të dhënave (aspekti hapësinor), dhe paraqitjen apo prezantimin dhe analizën e të dhënave (aspekti grafik).

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët103
ISBN9789928412270
Titulli origjinalBotimet Klean
V. Bot2013
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri