Koha per riciklim Shiko më të madhe

Koha per riciklim

Sazan Guri, Marianthi Guri, Gledis Guri, Aulent Guri SAZ0006

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Mbetjet nuk janë thjesht “gjëra”, të cilat nuk janë më të nevojshme, ose plehëra të prodhuara nga mallra të ndryshme, përkundrazi, ne mund të marrim diçka prej tyre. Në ditët e sotme, theksi vihet tek parandalimi i ndotjes, dhe synon zhvillimin e teknologjive përpunuese dhe reduktimin e mbetjeve, të cilat duhet të eleminohen. Riciklimi i mbetjeve është një mundësi ekologjike dhe mundësi fitimi në menaxhimin e mbeturinave ndryshe nga mundësi të tjera, të tilla si vendgroposja apo djegja.    

11110 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Barleti
ISBN9789995604592

2 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

29 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Faqe288
ISBN9789995604592
Viti i Botimit2013
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë