I ri Cmim i reduktuar! Set librash me klasiket moderne Shiko më të madhe

Set librash me klasiket moderne

Grup autorësh A-005070

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Georg Orwell dhe Aldous Huxley janë dy prej klasikëve modernë që vazhdojnë të trondisin me fuqinë e veprës së tyre: Këtu janë dy alegori të mëdha distopike dhe utopike për shoqërinë të cilat të trondisin teksa i lexon edhe pas disa dekadash nga krijimi i tyre.

Më shumë detaje

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA

1 530 Lekë

-10%

1 700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Seti me dy libra permban:

1. “Ferma e kafsheve” nga George Orwell

Ky roman mbetet një nga alegoritë më të mëdha politike të të gjitha kohërave... Është një libër për këdo dhe çdo njeri, me shkëlqimin e tij të pazbehur edhe pas pesëdhjetë vjetësh

2. “Ishulli” nga Aldous Huxley

Aldux Huxley vjen me romanin më të mirë të tij, pas librit “Më e mira e botëve”: Tashmë, autori na sjell një realitet utopik, sesi mund të jetë vendi ideal. I tillë është edhe ishulli i tij, i cili mbetet modeli i shoqërisë ideale, që jeton në harmoni absolute.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
V. Bot2020
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë