Te njohim Amazon dhe Ali Baba

Grup autorësh A-004776

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në këtë set librash ju keni mundësi që të zbuloni historitë e dy gjigandëve më të mëdhenj të biznesit të kohës tonë: Amazon dhe Ali Baba. Këto dy biografi janë hyrje në një botë të madhe, e shënjuar nga dy prej mendjeve briliante: Jeff Bezos dhe Jack Ma

Më shumë detaje

899 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Minerva

2 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Seti përmban librat:

1. “Te shesesh gjithcka: Jeff Bezos dhe epoka e Amazon” nga Brad Stone

Ky libër sjell historinë e thelluar të Amazon-it, një prej kompanive më të suksesshme globale, e drejtuar nga themeluesi briliant, Jeff Bezos. “Të shesësh gjithçka” do të jetë biografia zbuluese dhe vendimtare e kompanisë që vendosi njërin nga bastet e parë të mëdhenj për internetin, e që ndryshoi përgjithmonë mënyrën se si blejmë dhe lexojmë. Ky botim është zgjedhur si “Libri më i mirë i biznesit i vitit 2013” nga Financial Times dhe Goldman Sachs.

2.“Jack Ma & Ali Baba” nga Yan Qicheng

Sot, Jack Ma (Ma Yun) është një prej gjigantëve të botës së internetit. Kompania e tij, Alibaba, është bërë platforma më e madhe në botë për tregtinë online. Ngritja e Jack Ma-së dhe Alibaba-s ka qenë integrale për zhvillimin e ekonomisë së stërmadhe të internetit në Kinë.

Ky libër paraqet përvojat jetësore të Jack Ma-së, karrierën e tij si sipërmarrës dhe të gjithë procesin e krijimit të Alibaba-s.

Duke shkuar pas skenave, autori tregon se si Jack Ma rrëzoi traditat dhe e ktheu Alibaba-n në një organizatë të fuqishme, e cila theu rekordin botëror si oferta më e lartë për një kompani publike gjatë regjistrimit në bursën e Neë York-ut në vitin 2014.

 

Të dhëna

Lloji i botimitHard Cover
V. Bot2018-2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë