I ri Cmim i reduktuar! Rrefimet e zonjave te para Shiko më të madhe

Rrefimet e zonjave te para

Michelle Obama, Hillary Clinton A-004371

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ne kete set kemi perzgjedhur dy autobiografite e dy zonjave te para te Shteteve te Bashkuara te Amerikes: Hillari Klinton dhe Michelle Obama. Jane histori impresionuese qe e tejkalojne kuriozitetin e te qenit zonja te para, por qe jane zonja prej verteti, pas te cilave gjenden burra te medhenj shteti.

Më shumë detaje

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

2 720 Lekë

-15%

3 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Seti me dy libra permban

1. Te behesh nga Michelle Obama

Ka ende shumë gjëra që nuk i di për Amerikën, për jetën, për atë çka e ardhmja mund të të sjellë. Por njoh mirë veten time. Im atë, Fraser-i, më pati mësuar të punoj fort, të qesh shpesh dhe ta mbaj fjalën. Ime ëmë, Marian-a, më pati mësuar si të mendoj me kokën time dhe si ta përdor zërin tim. Së bashku, në apartamentin e tejmbushur të Anës Jugore të Çikagos, më ndihmuan të zbuloja vlerat në historinë tonë, në historinë time, në historinë më të madhe të Amerikës.

Edhe kur nuk është e bukur apo e përsosur. Edhe kur është më e vërtetë nga ç’do të doje të ishte. Historinë tënde e mbart me vete, do ta mbartësh gjithnjë me vete.

2. “E verteta ime” nga Hillary Clinton

Për herë të parë, Hillari Klinton rrëfen përjetimet e saj gjatë një prej zgjedhjeve më kontroverse dhe të paparashikueshme në histori.

Në këtë libër, ajo tregon se ç’do të thotë të garosh kundër Donald Trampit, cilat ishin gabimete saj, si e përballoi ajo atë humbje shkatërruese dhe si gjeti fuqi të mblidhte veten e të shihtepërpara për të ardhmen; ç’sfida duhet të kalojë një grua për t’u shfaqur e fortë në sy të publikut të gjerë, kritikat për zërin, moshën dhe   pamjen e saj, por, mbi të gjitha, për standardet e dyfishta me të cilat përballet një grua në politikë.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë