Biblioteka ime - Ernest Koliqi

Ernest Koliqi BEM0012

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në këtë botim për bibliotekë gjeni serinë me 6 vëllime të Ernest Koliqit ku është përmbledhur krijimtaria e tij në poezi, prozë, drama, eseistikë dhe publicistikë.

Më shumë detaje

1 Artikull

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Faik Konica

4 950 Lekë

-10%

5 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Përmbajtja e veprës

Vëllimi i parë: Poezi

• Kushtrimi i Skanderbeut
• Gjurmat e stinve
• Kangjelet e Rilindjes
• Symfonija e shqipevet
• Dashunija e ban Shqypnin prap nuse

Vëllimi i dyë: Tregime, drama

• Hija e maleve
• Tregtar flamujsh
• Pasqyrat e Narçizit
• Vepra dramatike

Vëllimi i tretë: Roman

• Shija e bukës mbrume

Vëllimi i katërt

• Sprovë letërsie shqiptare

Vëllimi i pestë: Shkrime kritike

• Syzime letrare

Vëllimi i gjashtë: Publicistikë

• Palci ethnik arbnuer

Të dhëna

Lloji i botimitHard Cover
V. Bot2003
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë