I ri Cmim i reduktuar! Dashuri që flasin - me Bezmen dhe Usakligil Shiko më të madhe

Dashuri qe flasin - me Bezmen dhe Usakligil

Grup autorësh BOT0248

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Pasione për dashurinë që na vijnë nga Turqia: Njëra është “Dashuri e ndaluar”, një nga kryeveprat e letërsisë turke të fillimshekullit të XX dhe tjetra vepra e Nermin Bezmen, që flet për një dashuri të veçantë në historinë e zhvillimit të Turqisë. Janë dy kryevepra që janë ndjekur me zell të madh edhe në ekranizime në seriale

Më shumë detaje

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri

2 160 Lekë

-10%

2 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Seti përmban këto libra:

1. “Dashuri e ndaluar” nga Halit Ziya Uşakligil. Vetëm këtë libër mund ta porositni tek linku KËTU.

Një histori dashurie dramatike që lind në një vend të ndaluar: Beluli bie në dashuri me Biterin, vajzën e cila ishte martuar me Adnanin, kushëriri i tij që kujdesej për të. Këtu lind drama e cila e mban të tensionuar gjithë romanin. Adnani ishte një nga njerëzit më të pasur të Turqisë dhe takohet me Biterin teksa ai ishte tek varri i të shoqes dhe ajo ishte tek varri i të atit. Ata gjejnë tek njëri – tjetri ndjesi dhe nevoja bashkë, por këtu futet Beluli i cili e sheh këtë lidhje të panatyshme dhe me pasionet që ushqen ndaj Biterit i jep një përmasë plot tension gjithë librit.

2. “Kurt Sejit dhe Sura” nga Nermin Bezmen. Vetëm këtë libër mund ta porositni tek linku KËTU.

Me historinë e një dashurie të madhe, të luftës, të revolucionit, të mallit dhe të brengave, romani "Kurt Sejit dhe Sura" është një roman i jashtëzakonshëm, që u jep lexuesve nga fillimi në fund shije, kureshtje dhe emocion të veçantë.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë