I ri Cmim i reduktuar! Libra dhe mendje origjinale, set me 3 libra Shiko më të madhe

Libra dhe mendje origjinale, set me 3 libra

Grup autorësh SET0009

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky set përmban tre libra, ku dy prej tyre janë biografi për dy prej njerëzve më të rëndësishëm të këtij shekulli: Drejtuesin e SpaceX dhe Tesla, Elon Musk dhe Steve Jobs, mendjen më brilante të Apple. I treti është libri i Adam Grant, “Origjinalët”, i cili analizon tipologjinë e njerëzve që ndryshojnë botën. Që të tre janë libra bestseller-a botërorë.

Më shumë detaje

38 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA

3 400 Lekë

-15%

4 000 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

1. “Elon Musk” nga Ashlee Vance. Botimet PEMA. Përkthyes Vladimir Banushi. Vetëm këtë libër porosite te linku KËTU

Ky libër është bestseller nr. 1 i Neë York Times në fushën e biznesit, libri numër 1 i botimeve të investimeve më të mirë të Ëall Stree Journal, NPR, Audible dhe botimi më i shitur në vitin 2015 në Amazon, platforma më e madhe në botë e librit online. Kur të lexoni historinë e bosit të SpaceX dhe Tesla, çdo lexuesi do t’i velen krahasimet me Stive Jobs. Fjalë të tjera janë të tepërta....

2. “Steve Jobs” nga Walter Isaacson. Botimet PEGI. Përkthyes: Taulant Hatia. Vetëm këtë libër porosite te linku KËTU

“Steve Jobs” është biografia e autorizuar e Steve Jobsit, themeluesit të kompanisë Apple. Ky libër që pati një sukses të jashtëzakonshëm nëpër botë, vjen edhe në shqip.

3. “Origjinalët” nga Adam Grant. Botimet PEMA. Vetëm këtë libër porosite te linku KËTU

Ky libër na mëson si të propozojmë idetë e reja dhe si të mos biem pre e mendimit kolektiv. Duke e mbështetur në studime befasuese dhe histori që përfshijnë fushat e biznesit, politikës, sportit dhe argëtimit, Grant na na jep dorë hap pas hapi si të dallojmë një ide me vlerë; si të ngremë zërin pa rrezikuar të na e mbyllin gojën, si të ndërtojmë aleanca, të zgjedhim kohën e duhur për të vepruar, të përballemi me dyshimin dhe frikërat, etj.

Po ashtu, prindërit dhe mësuesit mund të shohin si mund t’ua ushqejnë origjinalitetin fëmijëve, dhe drejtuesit nga ana e tyre, mund të gjejnë disa mënyra se si mund të ndërtojnë kultura që janë të hapura ndaj mendimit ndryshe. “Origjinalët” është libri më i shitur i vitit 2016 në botën e librit në SHBA...

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
VendodhjaTiranë/Prishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiTaulant Hatia, Vladimir Banushi