I ri Cmim i reduktuar! Arti i prezantimit te publiku – set 2 libra Shiko më të madhe

Arti i prezantimit te publiku – set 2 libra

Grup autorësh SET0007

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Nëse di të flasësh bukur, rruga juaj drejt suksesit është e garantuar. Pikërisht për këtë mjeshtri të teorisë së prezantimit e sjellim këtë set, me botimin më të fundit dhe më të mirë teorik të kësaj fushe, i cili shoqërohet me fjalimet e mëdha që kanë ndryshuar botën. Këto dy libra i vlejnë të gjithëve, por veçanërisht atyre që kanë angazhime publike dhe do t’iu duhet të dinë sesi të flasin dhe të prezantohen

Më shumë detaje

19 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet IDK

2 070 Lekë

-10%

2 300 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ky set është përbëhet nga dy libra; njëri teorik, - Fjalimet TED, i shkruar nga themeluesi i platformës së komunikimit në publik, Chris Anderson, - dhe tjetri me shembuj praktik, duke përfshirë 50 fjalimet që kanë ndryshuar botën.

1. “Fjalimet TED” nga Chris Anderson. Vetëm këtë libër e porositni te linku KËTU.

Ky është libri më i mirë rreth të folurit dhe komunikimit publik, i shkruar nga Chris Anderson, krijuesi i platformës TED. Nëse doni të flisni bukur, dhe në modën dhe standardet e shekullit të XXI, ky është padyshim udhëzuesi më i mirë

Adam Grant, profesor në Ëharton, autor i bestsellerit “Origjinalët”, thotë: Ky libër është jo vetëm më i ploti në fushën e të folurit në publik, por edhe i shkëlqyer në perceptimin e mënyrës se si duhet të komunikojmë dhe të paraqitemi. Nëse keni planifikuar të artikuloni edhe një fjalë të vetme me zë të lartë, ky është libri që duhet të lexoni. Libri më mbush me shpresën se fjalët munden, në ditët tona, të ndryshojnë botën”.

Ndërsa Elisabeth Gilbert shprehet: Asnjë njeri në botë nuk e kupton më mirë artin dhe shkencën e të folurit në publik se Chris Anderson. Ai ka mbështetur dhe frymëzuar, kandisur dhe inkurajuar shumë folës, për një periudhë të gjatë kohore, përfshirë mua, sikundër na ka ndihmuar të japim më të mirën e mundshme të performancës sonë në skenë, edhe kur kemi qenë në kulm të nervave dhe të dërrmuar. Anderson është personi perfekt që duhej ta shkruante këtë libër dhe është një bekim për shumë njerëz.

2. Fjalimet që ndryshuan botën nga Grup autorësh. Vetëm këtë libër e porositni te linku KËTU.

Fuqia e fjalës është e jashtëzakonshme për ti ndryshuar gjërat. Këtu buron edhe rëndesa e këtij libri me vlera të rralla, pasi janë përzgjedhur fjalimet më të goditura që kanë ndryshuar mendjet dhe zemrat e njerëzve në histori; këtu janë përzgjedhur mesazhet që nga njerëzit e shenjtë si Jezusi apo Muhameti, tek politikanët dhe deri te të urtët. Botimi shoqërohet me një parathënie të Simon Sebag Montefiore

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
V. Bot2016-2017
VendodhjaTiranë/Prishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë