Cmim i reduktuar! Set 3 libra, Mendja që të çon te paraja Shiko më të madhe

Mendja që të çon te paraja, - Set 3 libra

BEL0023

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Të kesh para, shëndet dhe mirëqenie, nuk është thjeshtë çështje fati. Këto tre libra: “Paratë dhe ligji i tërheqjes”, “Përse duam që ti të jesh i pasur” dhe “Sekretet e mendjes milionere” të mësojnë disa teknika që të çojnë tek këto thesare. Këto nuk janë libra me përralla....

Më shumë detaje

29 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Elta Bs

2 700 Lekë

-10%

3 000 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Rreth setit

Seti me tre libra, “Mendja që të çon te paraja” është i konceptuar për t’iu ardhur në ndihmë të gjithë atyre që nuk presin nga fati për tu shtuar pasuria dhe mirëqenia e tyre. Ai ka këto libra:

1. “Paratë dhe ligji i tërheqjes” me autorë Esther dhe Jerry Hicks. Nëse do të lexosh vetëm këtë vepër, porosite KËTU

Pasi i kishin njohurrezultatetpraktike të arritura perveten dhe prejatyre njerëzve, të cilët kishin bërë pyetje të mençura lidhur me zbatimin e parimeve të LigjittëDrheqjesnë fushën e financave, kushteve trupore dhe marredhenieve,ndër sa pasi i kishin zbatuar më vonë me sukses përgjigjet e Abrahamit për situatat e veta, Xherri dhe Esteri morën një vendim të qëllimshëm ge tii benin të mundshme mësimet e Abrahamit për marrë një rreth gjithnje e më i gjerë nga njerezit që kërkojnë përgjigje për mënyrën se si të bëjnë njëjetë më të mirë.

Abrahami, një grup mësuesish Jofizikë, që duketse janë të zhvilluar, flasin për Perspektivën e tyre më të gjerë nepermjet gojës së Esterit. E ndërsa na fldSill në nivelin e të kuptuarit tonë nëpërmjet një trajtesash gjithë dashuri, të shkëlqyera, e megjithate mjaft të thjeshta si të shtypura, ashtu edhe kur degjohen, ata na uhhegin te një lidhje e qarte me Oenien tonë të brendshme të dashur e udhërrëfvese dhe te ngritja e vetëpërmiresimit tonë prej Vetes sone totale.

2. “Përse duam që ti të jesh i pasur” me autorë Donald Trump dhe Robert Kiyosaki. Nëse do të lexosh vetëm këtë vepër, porosite KËTU

Dy personalitetet të shquara të biznesit dhe botës së këshillimit shprehin pikëpamjet e tyre rreth pasurisë dhe fenomenit të varfërimit të Amerikës. Sipas tyre, klasa e mesme po zhduket dhe Amerika po bëhet një shoqëri me vetëm dy klasa: Shumë të pasur dhe të varfër. Këta dy autorë ia vënë fajin mungesës së arsimit prandaj ata kërkojnë që ti kushtohet rëndësi që në bankat e shkollës arsimit financiar. Paratë nuk mund ta zgjidhin problemin e varfësirë.

Duke lexuar këtë libër do të ndjeni zërat e dy burrave me të kaluar të ndryshme, me vështirësi të ndryshme për të ardhmen dhe me dy zëra të dallueshëm. Robert Kyrosaki është një rrëfimtar dhe shpesh në shkrim përdor dialogun. Donald Trump është një njeri që shkon drejt e në thelb, përdor sa më pak fjalë që të jetë e mundur.

Nëse do të shkoni në thelbin e asaj që duan të thonë këta dy burra, jo vetëm do të zgjeroni horizontin tuaj mendor lidhur me paratë dhe do të shtoni mundësitë tuaja financiare në të ardhmen.

3. “Sekretet e mendjes milionere – të zotërosh lojën e brendshme të parave” të T. Harv Eker. Nëse do të lexosh vetëm këtë vepër, porosite KËTU

Për pesë minuta jam në gjendje ta parashikoj të ardhmen tënde financiare për gjithë jetën! Si? Duke identifikuar prototipin tënd personal të parave dhe suksesit."

Në këtë libër që të transformon jetën, do të mësosh si të identifikosh e të ndreqësh prototipin tënd të parave dhe të shtosh të ardhurat në mënyrë të ndjeshme. Lexoje dhe u bëfsh i pasur!

"Sekretet e Mendjes Milionere" shpjegon pse disa njerëz janë të destinuar të jenë të pasur, ndërsa të tjerët të rropaten gjithë jetën. Nëse doni t'i mësoni arsyet, lexojeni këtë libër!"

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
VendodhjaTiranë/Prishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiÇeltina Lloshi, Artan Miraka, Xhevat Lloshi