I ri Cmim i reduktuar! Shpetimi i Amalit Shiko më të madhe

Shpetimi i Amalit

Aisha Saeed A-002905

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Sikur të gjithë të mendonin se asgjë nuk ndryshon në këtë botë, nuk do të ndryshonte vërtet asgjë, asnjëherë. Ky roman sendërton një rrëfim heroik për luftën e një vajze të re pakistaneze për t’u arsimuar, përkundër gjithë vështirësive. Një histori që do t’ju hapë sytë dhe zemrat.

Më shumë detaje

91 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Living
Fletët234
ISBN9789928216649

900 Lekë

-10%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Amali ëndërron të bëhet mësuese, por një takim fatkeq me një nga padronët e fshatit, do ta përmbysë ëndrrën e saj të bukur. Si ndëshkim për sjelljen e saj, ajo detyrohet të largohet nga shtëpia ku është rritur dhe të shkojë të shërbejë në familjen e padronit.

Me gjithë tronditjen e madhe, Amali vendos të mbledhë forcat dhe të përballet me fatin e saj.

Familja Kan është e kamur dhe djali i tyre është i gatshëm për gjithçka, që të ruajë kontrollin në fshat. Të gjithë i tremben atij. Askush nuk guxon ta sfidojë, kështu që për të rifituar lirinë, Amalit i duhet të vërë në punë gjithë mendjemprehtësinë e saj.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët234
ISBN9789928216649
Titulli origjinalAmal Unbound
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiRudina Nervaj
RomanSagë&Histori