Zogjte vdesin duke kenduar 1 Shiko më të madhe

Zogjte vdesin duke kenduar 1

Colleen McCullough BOT0210

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Zogjtë vdesin duke kënduar nga Colleen McCullough, roman klasik i shkrimtares australiane, një kryeveprat e letërsisë botërore, i vlerësuar shumë nga kritika. Vellimi i dyte

Më shumë detaje

902 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9789928000842

1 250 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Diku në Australi, tri breza të jashtëzakonshëm të familjes Kliri jetojnë mes gëzimit e trishtimit, sfidës së hidhur e ngadhënjimit madhështor - të udhëhequr nga ëndrra, të mbështetur nga fuqia e karakterit... të rrënuar nga pasionet e errëta, dhuna dhe skandali që shoqërojnë dashurinë e ndaluar. Romani, "Zogjtë vdesin duke kënduar", me sagën e ëndrrave, betejat titanike, pasionet e errëta dhe dashurinë e ndaluar që përshkruan, vjen në shqip për të mrekulluar një brez të ri. Komente mbi librin "I bukur... Jashtëzakonisht tërheqës." New York Times "Një epikë që të prek në zemër...vërtet i mrekullueshëm." Chicago Tribune "Në faqet e këtij libri ndodh një sagë që shoqërohet nga gjithçka... Një roman i përsosur... Një nga ata libra që të mban varur deri në paragrafin e fundit." Boston Globe

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe800
ISBN9789928000842
V. Bot2013
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmoshambi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiNikolla Sudar