Zogjte vdesin duke kenduar 2 Shiko më të madhe

Zogjte vdesin duke kenduar 2

Colleen McCullough BOT0209

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një roman me përmasa epike... seks, dhunë, dashuri e ndaluar, të fshehta të errëta, pafajësi, pasuri dekadente, dobësi, hakmarrje, urrejtje e gjithçka tjetër që ka natyra njerëzore. Me mbi 10 milionë kopje të shitura në mbarë botën, ky roman përshkruan në mënyrë epike historinë e tri brezave të një familje të shquar australiane, një histori që është shndërruar në një nga serialët më të dashur televizivë të të gjitha kohërave.

Më shumë detaje

898 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9789928000859

1 250 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Diku në Australi, tri breza të jashtëzakonshëm të familjes Kliri jetojnë mes gëzimit e trishtimit, sfidës së hidhur e ngadhënjimit madhështor - të udhëhequr nga ëndrra, të mbështetur nga fuqia e karakterit... të rrënuar nga pasionet e errëta, dhuna dhe skandali që shoqërojnë dashurinë e ndaluar. Romani, "Zogjtë vdesin duke kënduar", me sagën e ëndrrave, betejat titanike, pasionet e errëta dhe dashurinë e ndaluar që përshkruan, vjen në shqip për të mrekulluar një brez të ri. Komente mbi librin "I bukur... Jashtëzakonisht tërheqës." New York Times "Një epikë që të prek në zemër...vërtet i mrekullueshëm." Chicago Tribune "Në faqet e këtij libri ndodh një sagë që shoqërohet nga gjithçka... Një roman i përsosur... Një nga ata libra që të mban varur deri në paragrafin e fundit." Boston Globe

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe488
ISBN9789928000859
V. Bot2013
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmoshambi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiNikolla Sudar