Gjysma e diellit te verdhe Shiko më të madhe

Gjysma e diellit te verdhe

Chimamanda Ngozi Adichie SB0023

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një roman për referim. Adichie i sjell historisë informacion, dhembshuri të dukshme dhe një arsye të qartë për të kujtuar. Gardian

Më shumë detaje

10 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Skanderbeg Books
Fletët551
ISBN978 99943 51 96 1

1 800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në Nigerinë e viteve 1960, në vendin e dëmtuar nga lufta civile, ndërthuren tri jetë, që në rrëfimin e shkrimtares së re dhe të talentuar, Chimamanda Ngozi Adichie, jepen përmes tre personazheve të rëndësishëm të këtij romani. Ugu, një djalë i varfër fshati, i cili punon si shërbyes i një pedagogu universiteti; Olana, një grua e re, e cila ka braktisur jetën e saj me privilegje në Lagos për të jetuar me profesorin, të dashurin e saj të ri e tërheqës. I treti është Riçardi, një anglez i drojtur dhe i turpshëm, skllav i motrës binjake të Olanës. Kur tmerri tronditës i luftës i përfshin edhe ata, besnikërinë e tyre vihen para provave të vështira, ndërsa ata tërhiqen dhe afrohen me njëri - tjetrin në mënyra të çuditshme, të atillë që asnjeri prej tyre nuk i kishte imagjinuar më parë...

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët551
ISBN978 99943 51 96 1
V. Bot2013
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMerita Meçe