I ri Gryka e kohes - nji histori e mbulie me shall Shiko më të madhe

Gryka e kohes - nji histori e mbulie me shall

Migjen Kelmendi A-008839

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Migjen Kelmendi vjen para lexuesit me nje roman te ri, i shkruar ne dialektin geg, si nje sprove per te deshmuar se standardi nuk e rrok fuqine e dialektit per te rrefyer gjendje, ndjesi dhe bote te sterholluara shpirterore dhe mendore. Ky roman eshte hedhur ne qarkullim nga UET Press

Më shumë detaje

111110 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789928388056

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Fragment

Grahja e biçikletës Sofijen a thue se e transformojke, e çelke diqysh, e këndellke, e mbushke me jetë. Ulja në shalë, puhitja e flokëve, tallazitja e fustanit, ajri i ftohtë, që e ndien në gjoks, që e ndien mes kambëve të vala, e gëzojke, e mbushke me dofarë ndjesish turbulluese, me do drithma, u pushtojke me emocione blasfemike, eterike, kozmogonike sa dojke me dalë prej fustani, prej likure, dojke me u shndërrue në nji vulvë të habin e të paktë të kthyeme p’ej koznosim për me e pritun farën e nji qytetnimi të ri, që henëz ka me lindë, farën e nji Zoti t’ri, që ka me i ba gjindën ma të lumtun, ma të dashtun, ma emotivë, ku vajzat kanë me qenë të lira në dashni, kanë me qenë të lira në martesë dhe ku kanë me mujt me i grahë biçikletace tanë ditën, nis e sos.

Të dhëna

Lloji i botimitPaperback
Faqe202
ISBN9789928388056
V. Bot2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanSagë&Histori