I ri Ariu i bardhë i ëndrrave. Samueli dhe violina prej reje Shiko më të madhe

Ariu i bardhë i ëndrrave. Samueli dhe violina prej reje

Denada Toçe BAO0441

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libërth i parë i serisë “Ariu i bardhë i ëndrrave” me ilustrime dhe rrëfime të bukura, i cili do të pasohet nga histori dhe nga udhëtime të tjera nëpër ëndrrat e tjera të vogëlushëve. Samueli do një violinë prej vërteti për ditëlindje. Por a do të plotësohet dëshira e tij!... Por, çfarë ndodh me të? A do ta ketë dhuratën e dëshiruar?! Këto përgjigje do ti zbuloni teksa të shfletoni vetë faqet e këtij libri, o ëndërrimtarë të vegjël. Lexim të këndshëm!

Më shumë detaje

44 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
Fletët20
ISBN9789928209614

450 Lekë

Share

Më tepër

Samueli dëshironte me gjithë zemër të kishte një violinë të vërtetë. Mezi po priste ditëlindjen e tij, që prindërit t’ia dhuronin atë. Por, atë ditë askush nuk u kujtua për dëshirën e tij dhe Samueli shkoi në shtrat i mërzitur.

Kur u zgjua në mëngjes, pa pranë shtratit një kuti me një violinë brenda. Ëndrra e tij ishte realizuar. Po si është e mundur kjo?

Lexoni “Samueli dhe violina prej reje”, libërthin e parë të serisë “Ariu i Bardhë i Ëndrrave”, me ilustrime plot ngjyra, që e bëjnë shumë të këndshëm udhëtimin nëpër re!

Udhëtoni në ëndrra së bashku me Ariun e Bardhë të Ëndrrave. Do të kuptoni se mjafton ta dëshironi me zemër një dëshirë ose diçka dhe një ditë ajo do të bëhet realitet.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët20
ISBN9789928209614
V. Bot2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha4 - 6 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë