Dritë gruaje Shiko më të madhe

Drite gruaje

Romain Gary FNK0267

Libër i ri

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fan Noli
ISBN9789928251923

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Pjesë nga libri:

Asnjëherë s'e kam ditur tamam ç'do të thotë grua ishumë femërore' apo burrë Ishumë burrnor', nëse nuk është para së gjithash ai ose ajo që dashurojmë. Atëherë, më premto. Më premto se brengën tënde nuk do ta shndërrosh në lehtësi, në dredhi. Një banesë gri e qarkuar prej ferrash e rrënojash. Ah, jo! Nuk dua që vdekja të fitojë më shumë nga sa mund të marrë me vete. Ti nuk do të mbyllesh me shtatë palë kyçe prapa mureve të kujtimit. Nuk dua ta ndihmoj gurin. Kemi qenë të lumtur dhe kjo na sjell detyrime kundrejt lumturisë". Nuk di se çfarë t'ju them tjetër përveç kësaj: unë i dhashë gjithçka dhe tani e tërë kjo më ka mbetur në dorë. Dashuria është e vetmja pasuri që rritet me shkapërderdhje. Sa më shumë të japim, aq më shumë na mbetet. Unë kam jetuar falë një gruaje dhe nuk e di si mund të jetohet ndryshe.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe148
ISBN9789928251923
Titulli origjinalClair de femme
RedaktoriRexhep Hida
V. Bot2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBashkim Shehu