Hiri Vullkanit Shiko më të madhe

Hiri Vullkanit

Blendi Fevziu BD0287

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

"Hiri i Vullkanit", rrefen per nje histori dashurie e cila rizgjohet fare papritur pas 20 vitesh. Në faqet e tij lexuesi gjen gjithashtu episode që flasin për realitetin shqiptar në vitet 1990, por edhe në ditët e sotme. Mes librave të botuar ky eshte libri i tretë, sa i takon letersise artistike nga Blendi Fevziu.

Më shumë detaje

48 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
Fletët252
ISBN9789994301874

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Subjekti i librit nuk eshte kryekeput nje histori dashurie qe rizgjohet pas shume vitesh, ndaj Fevziu nuk e ka shmangur dot penen gazetareske. "Eshte teme e kendshme, por besoj se ka brenda gjithe atmosferen e Shqiperise se viteve '90-'91-'92, por edhe situaten aktuale. Pra eshte nje lloj drame, romance e te gjithe ketij transformimi shqiptare, ku futet; emigracioni, ikja, menyra e mbijeteses, por edhe nje lloj dashurie qe vazhdon te mbetet eterne" Ai vendosi të ikte një ditë të vitit 1991. Atëherë iknin të gjithë. Iku duke lënë pas një puthje dhe një dashuri të mbetur pezull. Ajo iku pas tij. Për njëzet vjet, nuk u panë kurrë, nuk komunikuan dot; ndërtuan dy jetë të ndryshme, me fate dhe histori nga më befasueset. Të dy besonin se e kishin lënë pas miqësinë dhe dashurinë e gjimnazit dhe të fakultetit. Derisa, një ditë, u rigjetën rastësisht përmes kompjuterit. Dhe atë ditë ai i kujtoi premtimin e madh! Një premtim që, fatkeqësisht, nuk e mbajti dot...

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët252
ISBN9789994301874
V. Bot2014
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmoshambi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë