Zonja Flora dhe dy burrat e saj Shiko më të madhe

Zonja Flora dhe dy burrat e saj

Jorge Amado BOM0049

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

"Zonja Flora dhe dy burrat e saj", një histori për moralin dhe për dashurinë.

Më shumë detaje

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN9789992740698

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Askush nuk habitet kur sharmanti Vadinho dos Guimaraes – një kumarxhi i njohur për faktin se nuk fitonte kurrë – vdes gjatë karnavaleve. Pas kësaj fatkeqësie, vejusha e tij e vuajtur, Dona Flora, vendos t’i përkushtohet shkollës së gatimit dhe miqve të saj, të cilët këmbëngulin që ajo të rimartohet.

Dona Flora njihet me një farmacist, i cili është gjithçka që i shoqi i ndjerë nuk ishte dhe është e lumtur të martohet me të. Por pas martesës, ajo fillon të ëndërrojë për bashkëshortin e saj të parë dhe një natë, Vadinjo i shfaqet pranë shtratit, duke pretenduar të drejtat martesore.    

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe512
ISBN9789992740698
Titulli origjinalOmsca - 1
V. Bot2001
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiEshref Ymeri