I ri Fustani i nuses Shiko më të madhe

Vetëm online

Fustani i nuses

Rachel Hauck BLV0036

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Katër vajza në kohë të ndryshme, kanë rënë në dashuri me një fustan nusesh, i punuar 100 vite më parë dhe i gjithë romani është i ndërtuar mbi historitë e secilës prej tyre. Rrëfimet, dhimbjet, premtimet dhe fati i Emilisë në vitin 1912, Mary Grace në vitin 1939, Hillarit në vitin 1968 dhe Charlotës në ditët tona, e cila ka një butik me fustane nusërie, kanë çmendur me mijëra lexues në mbarë botën....

Më shumë detaje

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Living
Fletët281
ISBN9789928216243

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Katër nuse, një fustan - Një histori besimi dhe dashurie të përjetshmee

Sharlota ka një dyqan modern me fustane nusërie në Birmingam. Talenti dhe pasioni i saj më i madh është të përgatisë nuset për ditën e tyre më të lumtur. Por me afrimin e ditës së dasmës së saj, përse vallë nuk po gjen dot fustanin e përsosur për vete dhe nuk ndihet e sigurt për t'u martuar me Timin?

Në një ankand, Sharlota blen një sënduk të vjetër ku gjen një fustan. Ai duket si i ri, perlat i shkëlqejnë dhe stili i tij nuk njeh kohë.

Nga erdhi vallë?

Kush e ka veshur më parë?

Kush e saldoi drynin dhe futi pllakëzat e identifikimit në çantëzën e mëndafshtë?

Kush e la në bodrum për një vajzë dhjetëvjeçare? Kush ishte burri misterioz me këmishë vjollcë, që këmbëngulte se fustani ishte "shitur''?

Kërkimi i Sharlotës për rrënjët e atij fustani dhe nusen e duhur për të, nisi si një dëshirë për t'u shpërqendruar nga jeta e saj dashurore. Nuk kalon shumë dhe ajo njihet me femrat që e kishin veshur atë: Emilia e kishte veshur në vitin 1912, Meri Grejsi në vitin. 1939 dhe Hillari në vitin 1968.

Secila prej tyre ka historinë e saj me dhimbje dhe premtime, si dhe diçka të veçantë për të treguar. Ai fustan përrallor njëqindvjeçar ruan të vërtetën për trashëgiminë e Sharlotës, fuqinë, kurajën, besimin dhe për dashurinë e vërtetë.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët281
ISBN9789928216243
V. Bot2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiLindita Kokoli
RomanRomancë&Pasion