I ri Ne jete te jeteve Shiko më të madhe

Ne jete te jeteve

Aleksander Zviagincev A-004348

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në themel të romanit janë vendosur fakte deri më sot të panjohura, të cilat autori, që i ka kushtuar studimit të Procesit të Nyrenbergut shumë vite të jetës së tij, i ka vjelë nga pjesëmarrësit dhe dëshmitarët.

Më shumë detaje

99 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fletët476
ISBN9789928297341

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në Nyrenbergun e llahtarshëm të pasluftës pritej të fillonte punën Procesi Gjyqësor i jashtëzakonshëm, i paparë në histori, i krerëve të Rajhut të rrëzuar. Në këtë qytet kundërzbulimi në fshehtësi lufton kundër atyre që përpiqen me çdo mënyrë ta pengojnë dhënien e dënimit të merituar që pritej nga e gjithë bota.

Në faqet e romanit, përveç akuzuesve kryesorë: Roman Rudenkos të Bashkimit Sovjetik dhe Robert Xheksonit të Shteteve të Bashkuara, - lexuesi do të njihet dhe me shumë personazhe reale historike, me krerët e Rajhut të Tretë, me yjet e kinemasë së asaj kohe, me Stalinin dhe bashkëpunëtorët e tij më të afërt Molotovin, Berian e Vishinskin...

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët476
ISBN9789928297341
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanSagë&Histori