I ri Një jetë në tri botë Shiko më të madhe

Një jetë në tri botë

Arben Braçe TO0338

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

...gjithë jetën e vështirë që kishte kaluar, njerëzit kishin qënë makthi i tij. Ishte deri në kockë i zhgënjyer. Nga shtëpia nuk kishin mundur ta nxirrnin as në kohën e diktaturës.

Më shumë detaje

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
Fletët320
ISBN9789928235855

1 000 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

...gjithë jetën e vështirë që kishte kaluar, njerëzit kishin qënë makthi i tij. Ishte deri në kockë i zhgënjyer. Nga shtëpia nuk kishin mundur ta nxirrnin as në kohën e diktaturës.

Tashmë s'ishte veçse një i moshuar. I kishte kaluar të tetëdhjetat. Nuk kishte kohë të priste drejtësinë e vonuar. Kishte jetuar në tri bote të ndryshme, shumë të ndryshme, tri botë që mund të pendnin çdo gjeni, që nuk ngjasonin askund me njëra-tjetrën.

Në trupin dhe në shpirtin e tij ishin zhvilluar eksperimentet më të çuditshme, sepse në vendin e tij eksperimentet sociale ishin krejtësisht të lejueshme. Jeta në botën ku ai kishte jetuar për dekada me radhë, përbënte truallin ku ushtroheshin "shkencëtarët e praktikës shoqërore", të cilet i trajtonin si kavje në Laboratorin e Madh, pa u merakosur asnjë grimë për vuajtjet e tyre.

Edhe atëherë kur ishte dukur sikur eksperimenti kishte përfunduar, duke pritur komunizmin që nuk do të vinte kurrë, mbi shpinën e tyre kishin hedhur "terapinë e shokut,, si një eksperiment tjetër në vazhdën e eksperimenteve të pafundme...

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët320
ISBN9789928235855
V. Bot2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanSagë&Histori