Pianistja belge Shiko më të madhe

Pianistja belge

Viktor Canosinaj BVC0034

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Libri është një roman kushtuar viktimave të idealizmit në çdo kohë dhe sistem.

Më shumë detaje

47 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fletët180
ISBN9789994397587

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

“Pianistja belge” u botua në vitin 2009. Ky roman trajton fatin e grave të huaja që u martuan me burra shqiptarë dhe jetuan në Shqipëri gjatë shekullit XX, duke kaluar në shumë raste momente tragjike,  burgje e persekutime.

Në qendër të romanit është një grua belge, e cila martohet me një avokat shqiptar në vitin 1943 dhe fati i jetës së saj ndiqet deri në vitin 1991.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët180
ISBN9789994397587
V. Bot2008
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 13 vjeç
StatusiI ri