I ri Jehona e korridoreve të harruara Shiko më të madhe

Jehona e korridoreve te harruara

Enkel Hasamataj EHA0001

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

"Historitë dhe karakteret e personazheve trajtohen dhe zhvillohen përreth individualitetit dhe rrëfimit të personazhit kryesor, i cili quhet T. Në kushtet kur realiteti aktual bëhet për të një bllok i padepërtueshëm, për arsyen se njëri nga shokët e tij të fëmijërisë përfundon në qeli si i pandehur, si rrjedhojë e atrofizimit të sistemit të drejtësisë, që për shkak të paaftësisë dhe korrupsionit godet më të pambrojturit në një shoqëri, për të mbuluar krimet e pushtetarëve, ai thërret në ndihmë të shkuarën e tij.

Më shumë detaje

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Maluka
Fletët214
ISBN9789928134950

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

"Një roman mbi lirinë, dashurinë dhe pasionin. Historitë dhe karakteret e personazheve trajtohen dhe zhvillohen përreth individualitetit dhe rrëfimit të personazhit kryesor i quajtur T., i cili papritmas ndeshet në rrugë me një të njohur të vjetër, punëtorin që u rregullonte biçikletat kur ishin fëmijë).

Ndërkohë ai ishte tepër i shqetësuar për arsyen se njëri nga shokët e tij përfundon në qeli si i pandehur, si rrjedhojë e atrofizimit të sistemit të drejtësisë, që për shkak të paaftësisë dhe korrupsionit godet më të pambrojturit në një shoqëri, për të mbuluar krimet e pushtetarëve, ai thërret në ndihmë të shkuarën e tij.

Në një bashkëbisedim me të mundohet të çmontojë mitet e së kaluarës, për të kuptuar më mirë të tashmen.

Duke u përpjekur për ta bërë këtë gjë, në rrënojat e miteve tashmë të zbërthyera, ai zbulon vetë absurdin dhe, meqenëse absurdi është i paçmontueshëm, pasi, për t’u çmontuar diçka, më parë ajo duhet të ketë qenë e ndërtuar... e vetmja mundësi që i ngelet është hedhja përtej tij.

Një histori tepër mbërthyese e treguar me mjeshtëri nëpërmjet dramës, humorit, absurdit dhe realizmit magjik."

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët214
ISBN9789928134950
RedaktoriLila Plasari
V. Bot2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanSagë&Histori