Mandakall, ose nje vrime qe hapet ne realitet zor s'e mbyllet Shiko më të madhe

Mandakall, ose nje vrime qe hapet ne realitet zor s'e mbyllet

Idlir Azizi ZEN0020

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Gjithmonë i referohem Shqipërisë post-komuniste. Edhe kur mund të shkruaj diçka për regjimin e mëparshëm, u referohem fenomeneve që ndodhin sot. Megjithatë, nuk pretendoj të jem as sociolog, as filozof mirëfilli. Mendoj që mënyra ime e të shkruarit shkon në drejtimin e ligjërimit filozofik, me konotacione sociologjike herë pas here, por gjithsesi mbetet në rangun e fiksionit, të letërsisë.

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Zenit
ISBN9789995671761

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Dhe se është, i thoshte, pikërisht sajë këtij përqendrimi biologjik e familjar e fisnor të komunizmit, që mesa duket sot e kësaj dite, domethënë pas rënies së komunizmit në Shqipëri, vetë personat që atëherë u bënë të margjinalizuar, të përqendruar dhe të shqendërzuara nga ai lloj komunizmi, ata që janë sot ish të persekutuar politikë, me anë të ndjesisë së tyre të racizmit e të diskriminimit e distancimit ndaj racave të tjera, brenda racizmit të përgjithshëm të shqiptarëve të tjerë...

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe151
ISBN9789995671761
V. Bot2009
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç
Numri i botimeveI parë