Doktor Fisheri i Gjeneves ose gostia e bombave Shiko më të madhe

Doktor Fisheri i Gjeneves ose gostia e bombave

Graham Greene BCA053

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Dashuria, urrejtje, lumturia, dëshpërimi, morali, imoraliteti, lakmia dhe sakrifica, gjithë virtytet e dobësitë e karakterit njerëzor shtjellohen mjeshtërisht në këtë roman grotesk, të shkurtër, por të përsosur, të autorit të madh anglez të shek. XX, vepër që shkëlqen me një dritë të errët në krijimtarinë e gjerë të Graham Greene.

Më shumë detaje

9 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Çabej
Fletët124
ISBN99927-33-27-6

590 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Vëzhgues i hollë i shpirtit të njeriut, Greene konsiderohet si një nga shkrimtarët e mëdhenj të shekullit XX. Autor romanesh e tregimesh, por edhe skenarësh filmash të suksesshëm, në këtë novelë të shkurtër por të ngjeshur, shkrimtari i mirënjohur anglez Graham Greene nxjerr lakuriq lakminë e pafund njerëzore, pafuqinë për t'i bërë ballë tundimit, korruptimin e më të mirit, shkurt, tragjedinë e madhe të njeriut të vogël.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët124
ISBN99927-33-27-6
V. Bot2001
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBrikena Çabej