Cmim i reduktuar! Vajzat e Ballkonit Shiko më të madhe

Vajzat e Ballkonit

Edmond Tupe PE0062

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

"Vajzat e Ballkonit", kjo është historia e dy vajzave shqiptare, produkt tipik i tranzicionit postkomunist, në përpjekje për të gjetur vetveten përmes tundimeve të shumta për të qenë diçka tjetër.

Më shumë detaje

10 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
ISBN978 9928 175 34 2

630 Lekë

-10%

700 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

I cilësuar nga vetë autori si një pseudoroman, kjo është historia e dy vajzave shqiptare, produkt tipik i tranzicionit postkomunist, në përpjekje për të gjetur vetveten përmes tundimeve të shumta për të qenë diçka tjetër. Heroinat tona jetojnë dy jetë paralele: nxënëse shembullore dhe fëmijë problematik; studente e urtë dhe kurtizane e re; artiste e lirë dhe shpirt i djallëzuar. Cila nga këto dy vajza është vetvetja? Çfarë kanë ato të përbashkët me njëra-tjetrën? Dhe sa janë ato produkt i shoqërisë shqiptare? Këto janë pyetjet që vijnë natyrshëm teksa kthejmë faqet e këtij romani. Si në traditën më të mirë të romanit bashkëkohor, nuk gjejmë përgjigje, por vetëm pyetje të tjera.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
ISBN978 9928 175 34 2
V. Bot2014
VendodhjaTirane
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç