I ri 100 fotografitë që ndryshuan botën Shiko më të madhe

100 fotografite qe ndryshuan boten

Grup autorësh BAO0540

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

100 fotografitë më të famshme në historinë bashkëkohore, shkrepje që i treguan botës çastet që kanë bërë epokë dhe pikat pa kthim, imazhe, të cilat përmes forcës së tyre shprehëse trazuan vetëdije njerëzore dhe nxitën ndryshime në politikë dhe në shoqëri: duke filluar nga gjigantët, si Henri Cartier-Bresson dhe Robert Capa e deri te reporterët, si Elliot Erëitt, Eugene Smith dhe Kevin Carter, një varg imazhesh që me siguri do të lënë gjurmë.

48 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
Fletët224
ISBN978-9928-282-32-3

2 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët224
ISBN978-9928-282-32-3
RedaktoriMargherita Giacosa, Roberto Mottadelli, Gianni Morelli
V. Bot2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitAlbum
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiGiselda Zaimi