I ri Historia e Shqipërisë përmes karikaturës Shiko më të madhe

Historia e Shqipërisë përmes karikaturës

Ben Andoni BPO0022

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

BOTIMET POETEKA - një dhuratë e çmuar për ata që dhurojnë libra edhe në fund të vitit. HISTORIA E SHQIPËRISË PËRMES KARIKATURËS (The history of the Albania in cartoons) Libër dy gjuhësh në shqip dhe anglisht nga BEN ANDONI

Më shumë detaje

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Poeteka
Fletët244

2 000 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në vend të parathënies:

...Shqiptarët, të mësuar me ikonografi shumë patetike,me simbole të fortësh, që nuk i shkojnë fare përmasave të trupit të vendit tonë të brishtë, e kanë të paqartë vetë identitetin e tyre. Duket se shqiptarët rrallë e kanë parë veten si duhet në pasqyrën e historisë. Autori për t'u çliruar nga kjo ikonografi zgjodhi pikërisht ndihmën e karikaturës për të udhëtuar në historinë e identitetit shqiptar në 150 vitet e fundit.

Një udhëtim i bukur dhe tejet i vështirë...

Të dhëna

Lloji i botimitHard Cover
Fletët244
RedaktoriSilvana Leka
V. Bot2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë