Vetëplotësimi i kombit Shiko më të madhe

Veteplotesimi i kombit

Gjon Keka BG0043

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Autori bën një analizë të thelluar të ngjarjeve që përcaktuan fatin e gadishullit Ilirik pas shembjes së diktaturave në Ballkan, rrethanat e reja politike dhe historike që çuan në favorizimin e shqipotarëve në rrugën e integrimit euroatlantik

Më shumë detaje

5 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
Fletët211
ISBN9789928116246

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Gjon Keka konstaton se është tejet e rëndësishme që Kosova si shtet të mos mbetet fëmijë sovran, por ta kuptojë natyrën e transformimeve rrënjësore, të edukohet dhe të fitojë pjekurinë politike si dhe të dëshmojë se ajo dëshiron të jetë pjesë e botës demokratike dhe të familjes së lashtë europiane. Vetëm kështu, ky vend do ta kuptojë se ka një të ardhme të mirë e të sigurtë pasi lëkundja në këtë rrugëtim, paaftësitë dhe mungesa e vizionit do ti kushtojë shtrenjt në të ardhmen.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët211
ISBN9789928116246
RedaktoriDhurata Agalliu
V. Bot2012
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
HistoriBallkani