Arratisja ime ne liri

Alija Izetbegoviç CUR0001

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër sjell reflektimet e një udhëheqësi politik, por edhe lideri shqirtëror, si Alija Izetbegoviç rreth jetën, lirinë, fenë, moralin, sistemet politike, komunizmin, nazizmin, islamin dhe raportet e tij mes lindjes dhe perëndimit. Autori shquhet për këndvështrimin që sjell dhe mënyrën sesi e integron besimin e tij në art, letërsi, filozofi dhe politikë

Më shumë detaje

899 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në këtë libër janë përfshirë këto kapituj:

KREU I

Për jetën, njerëzit dhe lirinë

KREU II

Për fenë dhe moralin

KREU III

Shënime politike

KREU IV

Në konturet e librit: Islami ndërmjet lindjes dhe perëndimit

KREU V

Komunizmi dhe nazizmi, fakte që nuk duhen harruar

KREU VI

Shënime për Islamin, historinë dhe shënime të tjera

Për më shumë, lexo shenimet e bëra nga autori në hyrje të librit

 

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe497
Redaktorihaxhi Ali Hoxha
V. Bot2016
VendodhjaDurrës
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiIsmail Dizdari