Secilit Shqiperine e tij Shiko më të madhe

Secilit Shqiperine e tij

Alfred Lela UE0047

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër përmban profile ngjarjesh, fenomenesh më shumë se individësh. Emrat dhe pjesëmarrja e tyre në to nganiëherë shpjegohen siç mund të shpjegohet një aksident: ndodhi!

Më shumë detaje

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789928418296

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në këtë libër do të vëreni se një pjesë e mirë e profileve nuk janë për personazhin sa loi. për ngjarjen. Një pjesë tjetër e konsiderueshme merren me kontekstin. Herë - herë personazhi është përmendur shkurt në një fjali të vetme. Janë profile ngjarjesh fenomenesh më shumë se individësh. Emrat dhe pjesëmarrja e tyre në to nganiëherë shpjegohen siç mund të shpjegohet një aksident: ndodhi! Jo gjithmonë është kështu. Ka profile të frymëzuara nga individë që i kanë prodhuar ngjarjet duke dalë mbi to. Profilet janë edhe bashkëbisedim: herë dialog e herë monolog; janë një interpretim i botës së jashtme dhe asaj të brendshme; janë një raport me botën dhe me veten; janë gazetari dhe letërsi bashkë.

Të dhëna

Faqe314
ISBN9789928418296
Viti i Botimit2013
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç
Numri i botimeveI parë