Gjeopolitika e Ballkanit Shiko më të madhe

Gjeopolitika e Ballkanit

Fidan Mustafa MAS0092

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Është një libër nga studiuesi kosovar Dr. Fidan Mustafa, i cili hulumton zhvillimet gjeopolitike në një rajon tepër kompleks si ai i Ballkanit. 

Më shumë detaje

11110 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Alsar
ISBN9789928319906

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Është një libër nga studiuesi kosovar Dr. Fidan Mustafa, i cili hulumton zhvillimet gjeopolitike në një rajon tepër kompleks si ai i Ballkanit. Libri ka për synim qartësimin e kontekstit gjeopolitik dhe gjeostrategjik të rajonit të Ballkanit, përmes dimensionit politiko-historik të ngjarjeve të rëndësishme në secilën prej vendeve të tij.

Libri përbëhet prej katër kapitujsh: “Zhvillimet aktuale rajonale”, “Transformimi gjeostrategjik i Ballkanit”, “Rëndësia gjeopolitike e shqiptarëve në trojet e tyre ballkanike” dhe “Diplomacitë globale dhe synimet e tyre në rajon”.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
Faqe280
ISBN9789928319906
Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë