Aktet e promovimit te veprave te Pashko Vases ne Tirane dhe ne Ulqin Shiko më të madhe

Aktet e promovimit te veprave te Pashko Vases ne Tirane dhe ne Ulqin

Grup autorësh MAS0003

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Ky vëllim përmban aktet e promovimit të veprave të Pashko Vasës E vërteta mbi Shqipërinë dhe shqiptarët dhe Skicë historike mbi Malin e Zi, sipas traditave gojore shqiptare që u zhvillua më 10 dhe 27 prill 2019 në Tiranë dhe Ulqin të Malit të Zi.

Më shumë detaje

200 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Alsar
ISBN9789928319029

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ky vëllim përmban aktet e promovimit të veprave të Pashko Vasës E vërteta mbi Shqipërinë dhe shqiptarët dhe Skicë historike mbi Malin e Zi, sipas traditave gojore shqiptare që u zhvillua më 10 dhe 27 prill 2019 në Tiranë dhe Ulqin të Malit të Zi.
Në këtë vëllim përfshihen, krahas fjalës hyrëse të kryetarit të fondacionit ALSAR edhe kumtesat e referuara nga studies të njohur si prof. Gazmend Shpuza, dr. Michael Schmidt Neke, prof. Hysen Matoshi, dr. Bejtulla Destani, prof. Seit Mansaku, dr. Nail Draga.
Në të gjitha kumtesat është vënë në dukje rëndësia e ribotimit të këtyre dy veprave të hartuara nga njëri prej përfaqësuesve më të shquar të Rilindjes sonë Kombëtare, si dhe vlera që bartin për të njohur më mirë personalitetin e autorit, peshën e mendimit të tij politik e historik si dhe kontributin e tij intelektual.

Të dhëna

Faqe118
ISBN9789928319029
Viti i Botimit2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë