I ri Shkrime per letersine Shiko më të madhe

Shkrime per letersine

Grup autorësh A-008401

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Libri "Shkrime per letersine", me punime te disa studiuesve te huaj qe njihen ne fushen e teorise se letersise, eshte nje perpjekje disavjecare nga ana Viktor Canosinaj per t'i perzgjedhur dhe sjelle ne shqip. Ky liber u drejtohet kryesisht te gjithe atyre qe shkruajne proze, dhe sidomos romane, po ashtu studiuesve te letersise dhe kritikeve letrare, pse jo, edhe studenteve te letersise apo lexuesve te perkushtuar qe deshirojne te zgjerojne horizontin letrar.

1000 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dyrrah
ISBN 9789928453167

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaperback
ISBN 9789928453167
V. Bot2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiViktor Canosinaj