Une dhe tjetri Shiko më të madhe

Une dhe tjetri

Zagorka Golubovic LOG0196

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Libër mbi çështjet identitare, format e ndryshme të identitetit kolektiv (qytetar, politik), etnik dhe kombëtar dhe raportet e tyre të ndërsjella. Autorja vë në dukje se identiteti është një cilësi qenësore e ekzistencës njerëzore, që nuk nënkupton vetëm mbijetesën e thjeshtë, por shënon njerëzoren e individit, si individualitet i veçantë.

99 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Logos - A
ISBN9789989587511

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe168
ISBN9789989587511
V. Bot2019
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveParë
PërkthyesiAli Pajaziti
VendndodhjaShkup