Atdheu Shiko më të madhe

Atdheu

Xhemil Meric LOG0049

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Vepra përshkruan arratisjen nga Perëndimi si pasojë e një aventure dëshpëruese të intelektualëve të periudhës së Tanzimatit, të shkëputur nga kultura dhe qytetërimi vetjak.

100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Logos - A
ISBN9789989585487

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe192
ISBN9789989585487
V. Bot2014
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveParë
PërkthyesiSpartak Kadiu
VendndodhjaShkup