I ri E verteta e heshtur Shiko më të madhe

E verteta e heshtur

Dolores Koçi A-005225

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Libri eshte nje rrugetim i heroines kryesore, Odrit, nga lindja e saj deri kur ajo tashme nje mesogrua vendos te hedh ne leter jeten e saj. Odri eshte fryt i nje dashurie te madhe por te pamundur, nje fakt qe i fshihet asaj per vite me radhe. Autorja Dolores Koçi senderton fatin e individit ne nje shoqeri ne trazicion dhe perpjekjen e tij per te ruajtur identitetin dhe shpalosur vlerat e tij

Më shumë detaje

903 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9789928003966

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Me dyshimet e para qe ne femijerine e hershme, qe vijojne me bindjen dhe sigurine e viteve te mepasshme, Odri kurre nuk rresht se kerkuari kete te vertete e cila nga pesha e kohes se gjate per rreth 40 vjet, kthehet ne nje te vertete te fjetur, pa ze, ne nje te vertete te heshtur.

Ne liber permenden ato ngjarje pikante por sido te rendesishme, sic eshte dashuria e saj e madhe Andrea, ata njerez e personazhe te cilet ne nje menyre apo nje tjeter, per te mire apo per te keq, ndikuan ne jeten e Odrit, e percaktuan ate, te behet ajo qe eshte edhe sot e kesaj dite.

******

...Si për të gjetur një ekuilibër midis asaj që dëshirontedhe asaj që mund t’i ofrohej, Odri kishte zhvilluarnjë botë të saj, me heronjtë, dëshirat dhe të gjithëstrukturën e një jete reale. Sa herë që kishte mundësi,në ato raste kur nuk lexonte, mbyllej në vetvete dheëndërronte. Me orë të tëra ajo ëndërronte jetën që do tëkishte dëshiruar dhe mbi këtë bazë, ngrinte një skenartë tërë, duke e tipizuar në një vend dhe kohë konkrete.Herë të tjera ndodhte që ajo të identifikonte veten mepersonazhe dhe karaktere të librave të saj. Kjo gjë pondodhte edhe me librin që kishte në dorë, Zekthin.Ky libër e intrigonte pa masë: Heroi i librit, ishte fëmijae një prifti. Odrit edhe vite më vonë i kujtoheshin fjalëtme të cilat “Gadfly” i drejtohej priftit në momentin që ezbuloi që ishte i ati:- Unë të besova si Zotin, ti më gënjeve tërë jetën..

 

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe234
ISBN9789928003966
V. Bot2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanSagë&Histori