I ri Udha per te fari Shiko më të madhe

Udha per te fari

Virginia Woolf A-004110

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një roman i krijuar për të vëzhguar dhe përshkruar me imtësi shpirtin njerëzor, të gjitha ato grimca të panumërta që sulmojnë përditë vetëdijen. Mungon prania e një tregimtari të kudondodhur dhe përshkrues i detajeve. Duket sikur personazhet jetojnë në një botë të rrëmujshme, të rrethuar nga njerëz, por edhe nga vetmia e tyre…

Më shumë detaje

96 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
Fletët304
ISBN9789928300911

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ne dëgjojmë vetëm “monologun e brendshëm”, pra vetëm zërin e personazheve që reagojnë ndaj ngacmimeve të jashtme dhe të brendshme që ndjekin njëratjetrën – si të fliste vetë truri.

 

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët304
ISBN9789928300911
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiKlodian Briçi
RomanPsikologjik