I ri Hija e fatit Shiko më të madhe

Hija e fatit

Emilian Shabani A-002607

Libër i ri

48 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Univers
Fletët117
ISBN9789928455031

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

"Mos harroni se jetojmë në një mbretëri hijesh fati, hije që me dëshirë mirërriten në grykësi dhe pranojnë formën e përbashkët me virtyte të dëbuara që ne i japim. Sido-qoftë, unë tani ndihem keq, aq keq sa kam dëshirë të vjell. Ju përshpirtem, mbani vesh dhe kuptoni, se aroma e fajtur me fajësi që tretet në erën shpërndarëse nuk vjen nga qielli dritëdhënës.

Bota me zgavrat e saj të fshehta dhe me tërëçka në nevojtoren e saj, po makrohet për së gjalli, po shembet, po përfundet dhe po mbushet me djaj të freskët që presin me harqe të ngritur, për të na dërguar shigjeta fatale mëkatesh të pafalshme. Kur dielli humb ngjyrat dhe hijeshinë, ai hap perden e natës së errët dhe sjell një sterrim të ri akoma më të paçashëm.

Një gangrene e kësillojtë, na e mban trurin e lezionuar të paajrosur. Për pasojë, ne të gjithë mbetemi një tufë makutësh të sëmurë, me xhepin plot monedha humbjeje. Nëse secili prej nesh varros nga një ves, atëherë mbitoka do të jetë vend i bukur jetese"

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët117
ISBN9789928455031
RedaktoriIlirjana Janku
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat14 x 21