Turpi Shiko më të madhe

Turpi

J.M. Coetzee SB0037

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një kryevepër... ndoshta romani më i shkëqyer që renditet denjësisht në librat më të mrekullueshëm të dhjetëvjeçarit të fundit. Indipendent

Më shumë detaje

98 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Skanderbeg Books
Fletët238
ISBN978 99943-51-56-5

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Pasi ka dhënë mësime për vite me radhë në Universitetin Teknik të Kejp Taunit, David Luri, një burrë rreth të pesëdhjetave, dy herë i shkurorëzuar, ka një lidhje të zjarrtë dashurie me një studenten e tij. Por, është pikërisht kjo histori, që i ha, në njëfarë mënyre kokën. Atë e denoncojnë dhe e vënë përballë një komisioni hetimor. Ai e pranon fajin që ka kryer, por e hedh poshtë propozimin për t'u penduar. Ai tërhiqet nga puna e rehatshme në universitet dhe shkon tek e bija, Lusi, e cial jeton në një fermë në humbëtirë. Për njëfarë kohe, ndikimi që ushtron e bija dhe jeta natyrore e fermës, i japin mundësi që të gjejë paqtim me jetën e tij të trazuar. Por ai nuk është i prirur për të bërë jetën e fshatit. Paskëtaj, ai bashkë me Lusin bëhet pre e një sulmi të egër dhe të poshtër, sulm që "ndreq" njëherë e mirë marrëdhëniet e tyre të cunguara.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët238
ISBN978 99943-51-56-5
V. Bot2006
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveI tretë
PërkthyesiKlodian Briçi