Nentembedhjete minuta - Uegen Shiko më të madhe

Nentembedhjete minuta - Uegen

Jodi Picoult BUE0612

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Picoult është një shkrimtare e rrallë e cila, libër pas libri, na prezanton një kombinim të suksesshëm të letërsisë dhe komercalizmit...

Më shumë detaje

263 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN9789928033567

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Sterlingu është një fshat i zakonshëm në Nju Hempshajër ku nuk ndodh asgjë deri ditën kur regjistrohet një akti i dhunshëm. Xhosi Kormier, vajza e gjykatëses, është dëshmitarja e vetme e ngjarjes, por thotë se nuk i kujtohet asgjë nga ajo që ndodhi mu para syve të saj. Ndërsa procesi ecën, shumë gabime bëjnë që të krijohet një hendek i thellë mes nxënësve dhe të rriturve, ndërsa shumë miqësi familjare shkatërrohen.

Reviews

"Nëntëmbëdhjetë minuta" shtron pyetjen se ç'do të thotë për shoqërinë të jesh i ndryshëm, kush e ka të drejtën për të gjykuar tjetrin dhe nëse çdokush është po ai që duket. Ashtu si edhe romanet e saj të mëparshme sa magjepsës edhe të dhimbshëm, "Nëntëmbëdhjetë Minuta" pa dyshim të tërheq vëmendjen për problemet që ngre për t'u trajtuar dhe mënyrën se si kthejnë ngjarjet në fund të romanit.

- Booklist

Një zhvillim mjeshtëror karakteresh dhe një fund befasues... "Nëntëmbëdhjetë Minuta" është sa ngacmues aq edhe një hulumtim i kujdesshëm i popullaritetit, fuqisë dhe diferencave sociale që mund të na karakterizojnë në mënyra që ne nuk dëshirojmë.

- Rocky Mountain News

Të dhëna

Lloji i botimitPaperback
Faqe500
ISBN9789928033567
V. Bot2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim