I ri Shpirtra vetmitare Shiko më të madhe

Shpirtra vetmitare

Kent Haruf A-007976

Libër i ri

1000 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994306664

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

REVIEWS

“Ajo çka e bën subjektin e Haruf-it të dallojë nga të tjerët është beteja e dinjitetit njerëzor dhe delikatesës kundër shpirtvogëlsisë dhe vulgaritetit. Ai kishte dhuntinë e rrallë që ta kthente këtë dinjitet në një subjekt prekës.

Ky roman mbështetet në idenë kryeneçe se, në të vërtetë, gjërat e thjeshta janë të thella dhe, përmes këtyre faqeve, lexuesit do të gjejnë shumë thellësi për të cilën, në fund, do të jenë mirënjohës.” 

- The New York Book Review

“I drejtpërdrejtë, shpeshherë i ashpër, me një humor të hollë që mbart të vërteta kokëforta. Ky roman mbyll karrierën e një shkrimtari elegant, të paepur dhe që kulmin e arriti në fund të saj.”

- The Seattle Times

”Kjo historia e Haruf-it i jep dritë dinjitetit të thjeshtë njerëzor, atij pa zhurmë, të përnjëmendtë, por, nga ana tjetër, ai e di shumë mirë se edhe jetët njerëzore më të qeta në dukje janë më të trazuara e të ngatërruara kur i prek nga afër… Ky roman është një lamtumirë e thënë me fjalët e njerëzve të zakonshëm.”

- The Post and Courier, Çarleston (Karolinë e Jugut)

“Arsenalit të tij i shtohet edhe një vepër tjetër e mrekullueshme. Një roman i vogël, por i rrjedhshëm; herë dëshpërues e herë i ëmbël, por që të ngjall shpresa për jetën.”

- The Free- Lance Star

 

Të dhëna

Lloji i botimitPaperback
Faqe188
ISBN9789994306664
RedaktoriSejdin Cekani
V. Bot2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSuela Kerxhaliu
RomanPsikologjik