I ri Duke pritur eren Shiko më të madhe

Duke pritur eren

Oskar Kroon A-007429

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një histori e ngrohtë poetike dhe emocionale për Vingën, e cila gjatë një vere të veçantë në ishullin e gjyshit lë pas fëmijërinë. Gjuha e lirshme, dendësia poetike dhe toni i përpiktë, por edhe përshkrimi i bukur i personazhit kryesor Vinga dhe gjyshit të saj, dy vetmitarë kryeneçë, portretizuar me ngrohtësi larg çdo stereotipi, e bëjnë librin mjaft tërheqës. Libri Duke pritur erën u botua më 2019 dhe u nderua me August Prize për kategorinë e Librit për Fëmijë dhe të Rinj.

Më shumë detaje

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

NERAIDA
ISBN9789928227690

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Një histori e ngrohtë poetike dhe emocionale për Vingën, e cila gjatë një vere të veçantë në ishullin e gjyshit lë pas fëmijërinë. Një dashuri dhe lidhje gjysh-mbesë e dhënë e përshkruar në mënyrë të veçantë.     

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe324
ISBN9789928227690
Viti i Botimit2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiHamit Gurguri