I ri Komedia Hyjnore Shiko më të madhe

Komedia Hyjnore

Dante Alighieri LG0021

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër është kryevepra e mijëvjeçarit, e cila sjell një udhëtim të botës së brendshme dhe përjetimeve njerëzore, duke u shndërruar në një gurë kyçi të qytetërimit perëndimor për zbulimin e misterit të identitetit të tij

Më shumë detaje

24 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Argeta LMG
Fletët759
ISBN9789994330365

2 000 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ky botim sjell të plotë të tre pjesët e tij, Ferri, Purgatori, Parajsa, të cilat janë përkthyer mjeshtërisht nga Pashko Gjeçi. Ky është botimi i katërt që ka dalë së fundi, në vitin 2016, pas botimeve të vitit 1961 nga Shtëpia Botuese Naim Frashëri, botimit të dytë në vitin 1981 në Prishtinë dhe botimit të tretë në vitin 2006 nga Argeta LMG.

Kjo kryevepër shoqërohet me parathënien e Llazar Siliqit, e bërë në vitin 1959, e cila e bën provokativ ardhjen e kësaj vepre të plotë në shqip, dhe komunikimin e saj me lexuesin tonë.

Libri shoqërohet me një fjalor shpjegues për termat dhe konceptet që përdoren nga autori dhe një pasthënie të përgatitur nga përkthyesi dhe studiuesi i njohur Shpëtim Çuçka.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët759
ISBN9789994330365
V. Bot2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveKatërt
PërkthyesiPashko Gjeçi