Strehë nga stuhia Shiko më të madhe

Strehe nga stuhia

Bob Dilan PL0161

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një emër i madh jo vetëm në muzikë, por edhe me fjalën e gdedhur. Që në vitet 50 fillojë të shkruajë poezi, por viti 2004 do të shënonte nominimin e parë për çmimin Nobel. Është përfolur shumë, por plaku me shpirt dhe botë të madhe e rrëmbeu Nobelin në të gjallë të tij. Përfaqësuesi i gjeneratës së madhe rikthehet fort në modën e tanishme për botën e brendshme, shpirtin, aventurën dhe magjinë e mendjes dhe zërit. Në shqip vjen vëllimi “Strehë nga stuhia, i përkthyer me pasion nga Edvin Shvarc

44 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PLEJAD
Fletët274
ISBN9789995657581

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët274
ISBN9789995657581
Titulli origjinalPlejad
V. Bot2011
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiEdvin Shvarc