Shah-Name Shiko më të madhe

Shah-Name

Firdeusiu NA0066

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Kjo vepër themelore e letërsisë iraniane u soll në shqip nga mjeshtri i madh orientalist shqiptar Vehxh Buharaja. "Shah-Name" konsiderohet një prej përmendoreve të kulturës botërore që bashkërenditet për nga fuqia shprehëse me eposin homerik helenik "Iliada", dhe "Odiseja", me "Vedat" sanskrite, etj.

4 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Naimi
Fletët415
ISBN978 99956 859 5 9

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët415
ISBN978 99956 859 5 9
V. Bot2010
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë