Pas festës së Abetares Shiko më të madhe

Pas festes se Abetares

Gaqo Bushaka PE0140

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër, i shoqëruar me ilustrime, vjen për të gjithë ata fëmijë që sapo kanë përfunduar abetaren dhe po fillojnë të mësojnë shkrim e këndim. Po ashtu, e rekomandojmë për të gjithë ata prindër që kanë mall për librat e Gaqo Bushakës dhe humorin e tij të bukur.

Më shumë detaje

33 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
Fletët87

450 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ky botim i ri nga autori i mirënjohur Gaqo Bushaka përmban 12 përralla të alternuara me 12 vjersha. Përrallat dhe vjershat trajtojnë tema nga më të ndryshmet si dëshira për miqësi, dhembshuria, kujdesi rrugor, mirësia dhe çiltërsia. Ato janë mjeshtërisht të ilustruara nga Ledia Kostandini.

Në situatën e nderë në të cilën gjenden botimet për fëmijë, ky titull sjell më së fundi një frymë të re edhe në letërsinë shqiptare për fëmijë.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët87
V. Bot2014
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7 - 13 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë