Cmim i reduktuar! Djaloshi dhe kali Shiko më të madhe

Djaloshi dhe kali

Clive Staples Lewis BD0217

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Djaloshi dhe kali është historia e kuajve që flasin, e tradhtisë që zien, e vendit ku gjithçka pritet të ndodhë, ashtu si të jetë e thëna.

Më shumë detaje

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
Fletët204
ISBN9789994302024

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Kronikat e Narnies përfshin një seri përrallash nga autori C. S. Lewis. Konsiderohet një klasik i letërsisë për fëmijë dhe është vepra më e njohur e autorit, me 100 milion kopje të shitura dhe e përkthyer në 47 gjuhë të botës. Shkruar nga Lewis midis viteve 1949-1954, publikuar fillimisht në Londër, nga Tetori 1950 deri në Mars 1956, Kronikat e Narnies janë përshtatur disa herë, të plota ose në pjesë, për radio, television, teatër dhe film.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët204
ISBN9789994302024
V. Bot2011
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmosha7-13 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMargarita Sulaj Skënderi